Günümüzde evcil hayvan sahibi sayısı giderek artmaktadır. Evcil hayvan sahibi olmak hemen hemen herkes için mutluluk vericidir. Ancak onlar da tıpkı insanlar gibi hastalanabilir ya da kaza geçirebilir. Böylesi durumlarda çıkan masrafları karşılamak için evcil hayvan sigortasından yararlanmak mümkündür. Sigorta poliçesinin geniş kapsamı sayesinde tüylü dostlarımızın başına gelebilecek birçok olumsuzluğa karşı güvence sağlanmaktadır. Ayrıca sigorta kapsamında çeşitli ücretsiz bakım hizmetleri de yer alabilmektedir.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası evdeki kedi ya da köpeğin hastalanması ya da kaza geçirmesi sonucunda ortaya çıkan veteriner masraflarının sigorta tarafından karşılanmasını sağlayan bir poliçe türüdür. Kediler ve köpekler için acil müdahale gerektiren durumlarda anlaşmalı veterinerlerden maliyetini düşünmeden yardım almak mümkündür. Evcil hayvan sigortası muayene, tahlil, ilaç ya da ameliyat gibi sağlık ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Ayrıca poliçeye ek teminatlar ile çip takımı ya da tırnak, göz ve kulak temizliği gibi ek hizmetlerden de yararlanmak mümkündür.

Kimler Evcil Hayvan Sigortası Yaptırabilir?

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanı bulunan herkes tarafından yaptırılabilmektedir. 6 aydan küçük ve 10 yaşından büyük evcil hayvanlar sigorta kapsamı dışında kalmaktadır. Bununla beraber 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yer alan üretilmesi, bakımı ve satışı yasaklanmış olan hayvan cinslerine evcil hayvan sigortası yapılmamaktadır. Bu türler dışında kalan tüm köpeklere ve kedilere evcil hayvan sigortası yapılabilmektedir.

Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Kedilerde ve köpeklerde acil sağlık ihtiyaçları maliyetli olabilmektedir. Ayrıca bu ihtiyaçlar hiç beklenmeyen bir anda ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda kedinizi ya da köpeğinizi maliyetini problem etmeden muayene ettirebilirsiniz. Yabancı cisim yutmasından yüksekten düşmeye kadar her an yaşanabilecek olan ciddi sağlık problemleri karşısında tüylü dostlarınızı güvence altına alarak onların tüm sağlık ihtiyaçlarının kolay bir şekilde karşılanması mümkündür.

Neden Deltaş Sigorta?

Deltaş Sigorta yaşamı güvence altına almak, olası riskler karşısında hazırlıklı olabilmek adına geniş kapsayıcılıkta hizmetlerini sunmaktadır. Deltaş Sigorta evcil hayvan sigortası ile tüylü dostlarımızın da sağlıkla ilgili ihtiyaçlarının verimli bir şekilde karşılanmasına aracılık etmekte, beklenmedik masrafların minimize edilebilmesini sağlayabilmektedir.

Evcil Hayvan Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Evcil hayvanlara sigorta yapılır mı?
Kedi, köpek ya da muhabbet kuşları evcil hayvan sigortasından yararlanabilmektedir. Ancak sigorta kapsamı dışında yer alan bazı türler bulunmaktadır. Bu türler 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu tarafından belirlenmiş olan tehlikeli ve beslenmesi yasak türlerdir. Pitbull Terrier ve Japanese Tosa gibi tehlikeli türlere sigorta yapılmamaktadır. Ancak diğer tüm kedi ve köpeklere evcil hayvan sigortası yapılabilmektedir.
2. Evcil hayvan sigortası ne işe yarar?
Evcil hayvan sigortası yaşanabilecek bir kaza ya da bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkacak olan sağlık ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Anlaşmalı veterinerlerde oluşan sağlık giderleri evcil hayvan sigorta poliçesi kapsamında karşılanmaktadır. Ayrıca poliçe kapsamında yer alan teminatlar doğrultusunda yılda bir ya da birkaç defa bakım, tırnak kesimi, göz muayenesi ve kulak temizliği de sigorta kapsamında gerçekleştirilebilmektedir.
3. Hayvan sigortası neleri kapsar?
Hayvan sigortası poliçeleri değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak trafik kazası, yabancı cisim yutulması, zehirlenme, yüksekten düşme ya da diğer çeşitli sebeplere bağlı olarak yaralanma sonucunda oluşan acil tedavi giderlerini karşılamaktadır. Bunun dışında evcil hayvanın üçüncü şahıslara verebileceği bedeni ve maddi zararlar da sigorta kapsamındadır. Sigorta poliçeleri evcil hayvanın kaybolması durumunda kayıp ilanı ve ödül masrafları için de çeşitli limitlere sahiptir.
4. Kedi sigortası neleri kapsar?
Kedi sigortaları genellikle hayvan sigortası kapsamına sahiptir. Bununla beraber sigorta poliçelerinde yer alan ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilmektedir.
5. Evcil hayvan sigortası nasıl yapılır?
Evcil hayvan sigortasına ve ek teminatlara karar verdikten sonra sigorta poliçesini imzalayarak ve prim ödemelerine başlayarak evcil hayvan sigortası yaptırabilirsiniz.