Bireysel kredi kullanan kişilerin hayatını kaybetmesi veya tam ya da daimî maluliyetin oluşması durumunda kredi borcunun teminat altına alındığı sigorta türüne kredili hayat sigortası adı verilmektedir. Kredili hayat sigortası sahipleri için poliçede belirlenen bir durum oluştuğunda kredi tutarı sigorta poliçesi kapsamından karşılanmaktadır. Kredi borcunun tamamen kapatılması sonrasında kalan poliçe tutarı da sigorta sahiplerinin ailesine ya da varislerine ödenir. Kredili hayat sigortası farklı kredilerde kullanılabilmektedir. Bireysel ihtiyaç kredisitaşıt kredisikonut kredisi ya da taksitli ticari kredilerde kredili hayat sigortası avantajlarından yararlanmak mümkündür.

Kredili Hayat Sigortası Nedir?

Kredili hayat sigortası kredi kullanımlarında yapılan hayat sigortasıdır. Bu sigortanın ücreti genellikle kredinin içerisinden alınmaktadır. Kredili hayat sigortası sahibi olmak için kredi alınırken ekstra bir işleme ihtiyaç duyulmamaktadır. Kredili hayat sigortası istenmeyen bir durumun yaşanması durumunda kredi sahibinin ya da vasilerinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Kredili hayat sigortası, kredi kullanırken ileride zor durumda kalmak istemeyenlerin tercih edebileceği en önemli güvencelerden birisidir. Bu nedenle kredi kullanan herkesin hayat sigortası yaptırması tavsiye edilmektedir.

Kimler Kredili Hayat Sigortası Yaptırabilir?

Kredili hayat sigortası seçeneklerinden herkes yararlanabilmektedir. Bunun için kredi kullanmak yeterli olmaktadır. Üstelik kredili hayat sigortası seçeneği günümüzde sıkça tercih edilen kredilerin hepsinde kullanılabilmektedir. Başta bireysel ihtiyaç kredisi olmak üzere birçok kredide kredili hayat sigortası yaptırılabilmektedir. Kredili hayat sigortasını yaptırmak zorunlu değildir. Ancak sonrasında problem yaşanmaması için yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Kredili Hayat Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Kredili hayat sigortasının en büyük avantajı kredi sahibinin hayatını kaybetmesi veya yaşanan bir sağlık problemi ya da kaza sonucunda maluliyetin oluşması gibi durumlarda kredi tutarının sigorta tarafından karşılanmasıdır. Bununla beraber kredi sahibinin kredi ödemesi devam ederken işini kaybetmesi sonucunda da kredi borcu sigorta kapsamından karşılanabilmektedir.

Neden Deltaş Sigorta?

Sahip olduğu köklü kurumsal geçmişi kaliteli hizmet anlayışıyla birleştiren Deltaş, sigorta alanında da kaliteli ve sorunsuz hizmet prensibini benimsemektedir. Kredili hayat sigortası, hayat sigortası, bireysel emeklilik sigortası ve birçok sigorta türünde kişiye özel yaklaşım gösteren uzmanlarımızla her zaman yanınızdayız. Siz de Deltaş Sigorta ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlanmak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Kredili Hayat Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Kredili hayat sigortası ne demek?
Kredili hayat sigortası bankalardan kredi kullanırken yapılan sigorta türüdür. Çeşitli kredi türlerinde kredili hayat sigortası yapılabilmektedir. Özellikle sık kullanılan bireysel ihtiyaç kredi, taşıt kredisi ya da konut kredisi gibi kredi türlerinde kredili hayat sigortasından yararlanmak mümkündür.
2. Kredili hayat sigortası geri alınır mı?
Kredili hayat sigortası geri alınabilir nitelik taşır. Özellikle kredi borcunun kredi vadesi dolmadan ödenmesi durumunda sigorta ödemesini almak mümkün hale gelmektedir. Bu işlemi bazı bankalar otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Bazı bankalara ise kredi ödemesini yaptıktan sonra başvurmak gerekir.
3. Kredili hayat sigortası ne kadar tutar?
Kredili hayat sigortası tutarları bankalara ve sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullanılan kredi türü ve tutarı da kredili hayat sigortasının maliyetini değiştirmektedir. Kredi kullanan kişinin yaşı, kredi vadesi, kredi tutarı ve aylık faiz oranı kredi sigortası tutarını etkileyen diğer faktörlerdir.
4. Kredi için hayat sigortası zorunlu mu?
Kredi kullanımlarında kredili hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Ancak bu kredi kullanacak kişiler için tavsiye edilmektedir. Bununla beraber bankalar da kredili hayat sigortası kullanımını önermektedir.
5. Kredi hayat sigortası hangi durumlarda ödeme yapmaz?
Bazı durumlarda kredili hayat sigortası sahiplerine ödeme yapılmamaktadır. Krediyi kullanan kişinin intihar etmesi sonucunda hayatını kaybetmesi halinde kredili hayat sigortası ödemelerinden yararlanmak mümkün değildir. Kredi sahibinin vefatının şüpheli olması durumunda da hayat sigortası ödemeleri yapılmayabilmektedir.